استریا
اولین امتیاز را ثبت کنید!

استریا

استریا چیست؟

 

استریا یا خطوط بزرگ و یا جزئی که بر اثر چاقی و لاغری به وجود می آیند از مشکلات پوستی رایجی هستند. در این مقاله به استریا و چگونگی کمک به آنها در شناسایی علل زمینه‌ای بیماری استریا و درمان های موجود خواهیم پرداخت. اغلب، افرادی که حاملگی دارند، تجربه افزایش یا کاهش ناگهانی وزرن را دارند، با این مشکل مواجه می شوند.

 

استریا معمولاً به صورت نوارهایی از خطوط موازی روی پوست شما ظاهر می شوند. استریا رنگ و بافت متفاوتی نسبت به پوست طبیعی شما دارند و از بنفش تا صورتی روشن تا خاکستری روشن متغیر می باشند.

تقریباً در هر جایی از بدن استریا می تواند به وجود بیاید. اما این خطوط بیشتر در شکم، سینه، بازوها، ران‌ها و باسن دیده می‌شوند. این خطوط خطرناک نیستند و با گذشت زمان برخی از آنها از بین می روند.

استریا

علل ترک های پوستی

ترک‌های پوستی نتیجه کشیدگی و افزایش کورتیزون در سیستم شما هستند. کورتیزون هورمونی است که به طور طبیعی توسط غدد آدرنال شما تولید می شود. با این حال، مصرف بیش از حد این هورمون می تواند باعث از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست شود.

 

علائم استریا و علائم استرچ مارک ها  در شرایط زیر رایج است:

 

  1. بیشتر زنان در دوران بارداری دچار ترک‌های پوستی می‌شوند، زیرا پوست به طور متفاوتی نسبت به نوزاد در حال رشد کشیده می‌شود. این کشش مداوم می تواند باعث ایجاد زخم های کششی شود.
  2. گاهی اوقات استریا در اثر اضافه وزن و یا کاهش وزن به وجود می آید.
  3. کرم‌ها، لوسیون‌ها و قرص‌های کورتیکواستروئیدی علائم استریا پوست را افزایش می‌دهند تا خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش دهند.
  4. سندرم کوشینگ، سندرم مارفان، سندرم اهلرز-دانلوس و سایر اختلالات غده فوق کلیوی می توانند با افزایش میزان کورتیزون در بدن باعث ایجاد استریا شوند.

استریا

ترک های پوستی و روش های درمان آن

استریا و راه های درمان آن ها هنوز در حال پیشرفت هستند. معمولاً شماره های داخلی به طور نامحدود از بین می روند، اما اگر نمی خواهید منتظر بمانید، در این قسمت نحوه درمان آن ها را یاد می گیریم. با این حال، باید بدانید که هیچ یک از روش های درمان نمی تواند استریا را به طور کامل حذف کند.

 

تکنیک های درمانی که ظاهر آن را بهبود می بخشد عبارتند از:

اولین روش برای درمان علائم، لیزر درمانی PDL است که باعث تقویت کلاژن و الاستین می شود. بهتر است این درمان را برای علائم کشش تازه ایجاد شده اعمال کنید.

لیزر فرکشنال مشابه لیزر PDL است که در آن از لیزر استفاده می شود. با این حال، با هدف قرار دادن مناطق کوچک‌تری از پوست که تحت تأثیر ترک‌ها قرار گرفته‌اند، کار می‌کند و آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند.

 

یکی دیگر از راه‌های درمان ترک‌های پوستی میکرودرم ابریژن است که شامل لایه‌برداری پوست با کریستال‌های ریز برای برداشتن پوست قدیمی و آشکار شدن پوست جدید و انعطاف‌پذیرتر در زیر ترک‌ها می‌شود. میکرودرم ابریژن می تواند ظاهر ترک های قدیمی را بهبود بخشد.

لیزر اگزایمر تغییر رنگ پوست (تولید ملانین) را تحریک می کند به طوری که رنگ ترک ها به رنگ سایر نواحی پوست تغییر می کند و این یکی از روش های درمان ترک های پوستی است.

استریا

کلام آخر

 

محصولات و روش‌های زیادی وجود دارند که نوید حذف و درمان ترک‌های پوستی را می‌دهند، اما تا کنون هیچ کدام از آنها ثابت نشده است. یکی از راه های درمان ترک های پوستی مرطوب کردن پوست است که می تواند به تسکین خارش ترک های پوستی کمک کند. استفاده از کرم برنزه کننده برای ترک های پوستی یک راه موقت برای به حداقل رساندن تفاوت رنگ بین پوست معمولی و ترک است.

 

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت