اولین امتیاز را ثبت کنید!

تونر چیست؟

امروزه بیش از هر زمان دیگری در مقالات آرایشی و بهداشتی در مورد تونرها صحبت می شود و امروزه این محصول به یک ترند محبوب در بین طرفداران محصولات مراقبت از پوست تبدیل شده است.

بسیاری از ما استفاده از کرم ها، سرم ها و روغن های درمانی را برای کاهش چین و چروک و مراقبت بهتر از پوست خود استفاده کرده ایم. اما لازم است بدانید که نتایج این محصولات مراقبت از پوست زمانی قابل مشاهده خواهد بود که ما شروع به پاکسازی پوست و آماده شدن برای دریافت این محصولات را کنیم.

برخی افراد معتقدند که تونر پوست شبیه پاک کننده ها است و تهیه آن را غیر ضروری می دانند. آیا شما هم همین ایده را دارید؟ آیا می دانید پاکسازی پوست چقدر اهمیت دارد؟ نقش تونر چیست و چگونه از آن استفاده کنید؟

تونر چیست

تونر چیست؟

تونرها محصولاتی هستند که پس از شستشو و پاکسازی پوست برای تنظیم PH آن استفاده می شوند. این مرطوب کننده ها واقعا سطح پوست را تقویت می کنند و به حفظ شادابی، لطافت و آبرسانی آن کمک می کنند.
اگر پوست چرب یا مختلط دارید، استفاده از تونر مناسب باعث کاهش چربی اضافی و باز شدن منافذ پوست می شود. از سوی دیگر، استفاده از تونرها برای پوست های خشک، حساس و معمولی می تواند به کاهش قرمزی و جوش کمک کند.

این مطلب را نیز از دست ندهید: میسلار واتر چیست؟

چرا باید از تونر استفاده کنم؟

بعد از اینکه برای شما توضیح دادیم تونر چیست حال باید بگوییم استفاده از تونر مناسب بخش مهمی از مراقبت روزانه از پوست شما است. اگرچه در گذشته اعتقاد بر این بود که این نوع محصولات به دلیل وجود الکل در ترکیباتشان رطوبت پوست را از بین می برند. اما حقیقت این است که تونر مناسب سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ترمیم کننده است که باعث تغذیه پوست می شود.

تونر

فواید استفاده از تونر چیست؟

بستن منافذ باز: کافی است مقدار کمی تونر را روی یک پد پنبه ای نرم بریزید. آن را روی پوست بکشید تا چربی های اضافی پوست شما پاک شود و منافذ باز بسته شوند

تنظیم PH پوست: پوست ما به طور طبیعی اسیدی است، اما به دلیل ماهیت قلیایی صابون، با شستشوی پوست این تعادل از بین می رود. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست باید سخت کار کند تا به حالت عادی بازگردد. اما استفاده از تونر مناسب می تواند به تسریع بازیابی این تعادل کمک کند.

تشکیل یک لایه محافظ روی پوست: تونر به بستن منافذ و سفت شدن شکاف های سلولی کمک می کند و در عین حال نفوذ کثیفی و آلودگی را به پوست کاهش می دهد. این محصولات حتی می توانند یک لایه محافظ روی پوست ایجاد کنند. این کار از نفوذ کلر و مواد معدنی موجود در آب لوله کشی به داخل پوست جلوگیری می کند.

پوست را مرطوب می‌کند: برخی از تونرها حاوی مواد مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست هستند.

تونر

شادابی پوست : تونرها می توانند جایگزین شستشوی پوست شوند. این کار پوست شما را ترمیم می کند. ظاهر آن را شاداب نگه می دارد.

از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری می کند
تونرها حاوی اسید گلیکولیک یا سایر آلفا هیدروکسی اسیدها هستند که در جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی و پاکسازی آنها موثر هستند.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت