5/5 - (1 امتیاز)

چگونه طرح حنا بزنیم؟

طرح حنا روی پوست برای جشن‌های سنتی یک رسم قدیمی است. که امروزه افراد زیادی به شدت طرفدار این طراحی هستند. هنر استفاده از حنا شامل استفاده از رنگ ساخته شده از برگ‌های گیاه حنا بر روی پوست است. این هنر ریشه در هند دارد و در جشن‌های هندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طرح‌های سنتی حنا معمولاً روی دست، کف دست و پا استفاده می‌شود. می‌توانید با ایجاد طرحی بدیع، تهیه خمیر حنا و روش صحیح زدن حنا روی پوست از این هنر زیبا لذت ببرید.

 

چگونه طرح حنا بزنیم؟

1. درباره کاربردها و طراحی حنا بیشتر بدانید:

طرح حنا شامل استفاده از اشکال و تصاویر رایج است. این اشکال شامل گل‌ها، ستاره‌ها، نقش‌ها، قطره‌های آب و موارد دیگری است که می‌توان از آنها به عنوان الگو استفاده کرد. این طرح‌ها معمولاً از الگوهای تکراری استفاده می‌کنند.

2. کار خود را با مداد شروع کنید:

کار با مداد و کشیدن طرح به کمک آن ایده خوبی است. به این ترتیب می‌توانید اشتباهات خود را اصلاح کنید یا افکار خود را تغییر دهید. قبل از ایجاد یک خال کوبی حنا، مطمئن شوید که یک مداد خوب و تیز دارید.

طرح حنا

این مطلب را نیز از دست ندهید: چند نمونه نقش حنا فانتزی

3. مراقب دست خود باشید:

اگر می‌خواهید یک طرح حنا برای دست خود ایجاد کنید، می‌توانید با ترسیم طرح روی یک تکه کاغذ شروع کنید. این به شما کمک می‌کند تا یک میزان در دست داشته باشید و یک طرح منحصر به فرد برای شما ایجاد کنید.

4. کف دست را طراحی کنید:

طرح‌های حنا اغلب دارای یک نماد دایره ای مرکزی هستند که جزئیات دیگری از آن بیرون می‌آید. این طرح مرکزی شامل قسمت پایین طرح شما می‌شود و سایر جزئیات انگشتان دست  را تکمیل می‌کند.

 

 5. انگشتان دست را طراحی کنید:

الگوهای تکراری طولانی اغلب در انگشتان دست استفاده می‌شود. این طرح می‌تواند یک تصویر طبیعی مانند برگ، قطرات آب، گل یا یک طرح انتزاعی مانند اشکال و خطوط دیگر باشد. 6.

 

6.کار خود را با خودکار کامل کنید:

پس از انجام طرح نهایی روی کاغذ، آن را با خودکار به خوبی پر کنید. مطمئن شوید که از قلم مناسب برای این کار استفاده می‌کنید. بعد از کشیدن طرح با مداد، تمام جای مداد را کاملاً پاک کنید.

7. پودر حنا را به چای اضافه کنید:

سه تا چهار قاشق غذاخوری چای سیاه و دو قاشق غذاخوری پودر حنا را در یک کیسه پلاستیکی مخلوط کنید. کیسه را دور دست خود حرکت دهید تا مطمئن شوید که به خوبی مخلوط شده و هیچ گره یا مانعی وجود ندارد. این مخلوط را به مدت 2 ساعت بگذارید.

8.پودر را به بطری خریداری شده منتقل کنید.

با استفاده از قیچی، گوشه‌های کیسه پلاستیکی را برش دهید. حنا را از این سوراخ فشار دهید و آن را در یک بطری پلاستیکی بریزید. می‌توانید از این بطری برای زدن حنا روی پوست خود استفاده کنید.

جوهر حنا حداقل به دو ساعت زمان نیاز دارد تا خشک شود و روی پوست ایجاد رنگ کند. برای یک تصویر تاریک زیبا باید بیش از 5 ساعت صبر کنید. حنا را حداقل دو ساعت روی پوست بگذارید.
طرح حنا

سخن پایانی

طرح حنا روی دست یا سایر قسمت‌های بدن هنری است که با نام‌های تتو حنا، تاتو موقت حنا، طرح حنا ساده، طرح حنا، مهندی یا نقاشی با حنا روی بدن نیز شناخته می‌شود. این هنر شامل رنگ آمیزی بدن با حنا است. الگوهایی که به شکل گل و نقش‌های منظم روی بدن کشیده شده اند.
طرح‌های حنا با استفاده از قلمی نازک روی دست یا بدن کشیده می‌شود. امروزه طراحی حنا یکی از روش‌های جایگزین خالکوبی برای زیبایی دست‌ها است. این روش نه تنها برای دست‌ها بلکه در پاها، پشت و سایر قسمت‌های بدن نیز کاربرد دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت