اولین امتیاز را ثبت کنید!

بعد از پلینگ پوست چگونه از آن مراقبت کنید؟

پیلینگ پوست صورت مورد توجه خانم‌ها (و حتی آقایان) است که این روزها به پوست و زیبایی خود اهمیت می‌دهند. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که به سلامت و زیبایی پوست خود اهمیت می‌دهید و به همین دلیل باید از آن مراقبت کنید و احتمالاً باید بدانید که بعد از لایه برداری پوست به چه مراقبت‌هایی نیاز دارید. اگر چنین است، از شما می‌خواهم که ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

مراقبت  بعد از پیلینگ صورت

پس از پیلینگ صورت، مراقبت از پوست پس از پیلینگ مهم‌ترین نکته ای است که بایدبه آن توجه کرد.

صبح‌ها لایه برداری کنید

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مراقبت از پوست بعد از پیلینگ زمان آن است. تصور اشتباهی وجود دارد اما بهتر است فرآیند لایه برداری صبح انجام شود. از آنجایی که سلول‌های شما در شب می‌میرند، بهتر است صبح لایه برداری کنید تا سلول‌های مرده را با سلول‌های جدید جایگزین کنید.

پیلینگ پوست

با لایه برداری بیش از حد به پوست خود آسیب ندهید

یکی دیگر از جنبه‌های مهم،  دفعات پیلینگ کردن است. اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، توصیه می‌کنیم یک یا دو بار در هفته بعد از پیلینگ و آبکشی از ماسک استفاده کنید.

آرایش را پاک کنید

قبل از پیلینگ، آرایش خود را پاک کنید. لایه برداری با آرایش باعث می‌شود که آرایش به منافذ شما بچسبد و احتمال ایجاد لک بعد از اصلاح را افزایش دهد.

 

بهتر است تا چند ساعت بعد از لایه برداری آرایش نکنید. پس از لایه برداری، از یک مرطوب کننده استفاده کنید و اجازه دهید پوست بهبود یابد.

این مطلب را نیز از دست ندهید: خواص روغن فندق برای پوست، شادابی و لطافت را به پوستت بازگردان!

 

روشی را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد

یکی از مهم‌ترین نکات لایه برداری، انتخاب روش مناسب است. درست است که همه روش‌های لایه برداری سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و پوستی شفاف و جذاب به شما می‌دهند، اما تفاوت زیادی بین این روش‌ها وجود دارد. انتخاب اشتباه روش می‌تواند منجر به آسیب پوست شود.

اگر پوست چرب دارید باید بدانید که نسبت به سایر انواع پوست مقاوم‌تر است و می‌توانید هفته ای 5 بار از لایه بردار استفاده کنید.

همچنین اگر پوست معمولی یا مختلط دارید، می‌توانید 1 تا 3 بار در هفته لایه برداری کنید. استفاده بیش از 3 بار به پوست شما آسیب می‌رساند.

اگر پوست شما خشک است، از روش‌های شیمیایی اجتناب کنید و به روش‌های مکانیکی روی بیاورید. می‌توانید یک یا دو بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنید.

همچنین اگر پوست حساس یا آسیب دیده ای دارید، هفته ای یک یا دو بار از اسکراب استفاده کنید. از ماسک‌های شیمیایی ملایم استفاده کنید و استفاده از لایه بردارها و اسکراب‌های خشن مانند روش لیزر را فراموش کنید. لایه بردارهای قوی می‌تواند به لایه‌های پوست آسیب برساند.

پیلینگ پوست

این مطلب را نیز از دست ندهید: بعد از ماسک ورقه ای صورت خود را بشوییم؟

به آرامی این کار را انجام دهید

یکی دیگر از معایب پیلینگ پوست این است که خیلی سریع انجام می‌شود. برای بهترین نتیجه باید به آرامی انجام شود. لایه برداری خیلی سریع و خیلی سخت نه تنها به سلامت پوست شما کمک می‌کند، بلکه در واقع می‌تواند به آن آسیب برساند. بنابراین بهتر است روی پوست خود ملایم باشید و به آرامی جذب شود.

همچنین باید از شستن بیش از حد پوست خودداری کنید و آن را با دقت بشویید. بنابراین، روند بازسازی پوست تسریع می‌شود.

این مطلب را نیز از دست ندهید: مرطوب کننده برای پوست؛ نکات استفاده از مرطوب کننده

پوست را تحریک نکنید

اگر پوست شما تحریک شده، قرمز یا پوسته پوسته شده است، فوراً لایه برداری را متوقف کنید. حداقل یک هفته اجازه دهید پوستتان استراحت کند و سپس دوباره لایه برداری کنید.

 

سخن پایانی

در آخر به شما توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهید از پیلینگ پوست برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده کنید، حتماً آگاهانه این روش را انتخاب کنید و قبل از هر کاری با یک متخصص مجرب مشورت کنید تا بهترین و مناسب‌ترین روش را بیابید.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت