• پا
 • 09 شهریور 1401
 • 2080
اولین امتیاز را ثبت کنید!

کوکتل پدیکور چیست؟

مراقبت و نگهداری از پا بسیار مهم است. پا قلب دوم هر فرد است و نه تنها کل بار را در طول روز حمل می کند، بلکه ساعت ها در کفش می ماند و این مشکلات باعث ایجاد ترک، خشکی، قارچ و … در کفش می شود.شما با مراقبت از پاها علاوه بر پیشگیری از این مشکلات می توانید پاهای زیبایی نیز داشته باشید. یکی از راه هایی که می توانید سلامت و زیبایی پاهای خود را بهبود بخشید، پدیکور و استفاده از کوکتل پدیکور است. در این مقاله سعی کرده ایم هر آنچه را که باید در مورد کوکتل پدیکور بدانید توضیح دهیم.

کوکتل پدیکور چیست؟

مراقبت از پوست و ناخن پا برای کسانی که برای مدت طولانی کفش می پوشند ضروری است. برای حفظ سلامت پوست و ناخن های پا، به ابزارها و محصولات خاصی از جمله کوکتل پدیکور نیاز دارید. کوکتل پدیکور نوعی تغذیه در نظر گرفته می شود که پوست پاها را لایه برداری کرده و آنها را نرم و لطیف می کند.

کوکتل پدیکور چیست؟

کوکتل های پدیکور به روش های مختلفی در بازار به فروش می رسند. با این حال، کوکتل ها مواد مغذی خوبی هستند که وقتی در آب قرار می گیرند به سرعت شروع به جوشیدن می کنند. مواد زیر اغلب برای تهیه کوکتل پدیکور استفاده می شود:

 • روغن های طبیعی مانند روغن بادام
 • نمک های دریایی
 • جوش شیرین
 • انواع اسانس ها و عصاره ها مانند عصاره اسطوخودوس
 • انواع گل و برگ و پولک های تزئینی

از آنجایی که انواع کوکتل های پدیکور حاوی موادی مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم و گوگرد هستند، می توانند پاها را به خوبی لایه برداری و پاکسازی کنند. بنابراین، معمولا بعد از پدیکور، پاها نرم و صاف هستند.

وجود مواد مغذی در کوکتل پدیکور نیز به تقویت انگشتان پا کمک می کند. این مواد مغذی به این واقعیت منجر می شود که ناخن های پا مقاوم شوند و شکل ناخن ها بهتر می شود.

کوکتل پدیکور چیست؟

این مطلب را نیز از دست ندهید: روش های طبیعی برای مراقبت از ناخن های شکننده

فواید کوکتل پدیکور چیست؟

کوکتل ها با مواد مختلفی درست می شوند و بسته به مواد به کار رفته در آن ها خواص مختلفی دارند. بنابراین، باید از قبل از ویژگی های کوکتل مورد نظر خود مطلع شوید تا بتوانید از مزایای مورد نظر خود بهره مند شوید. برخی از ویژگی های مهم پدیکور کوکتل به شرح زیر است:

1.    لایه برداری پوست پا

یکی از مواد اصلی مورد استفاده در تهیه کوکتل پدیکور نمک پدیکور است. این ماده به صورت دانه های کریستالی است که نه تنها پوست را تحریک نمی کند، بلکه سطح آسیب دیده پوست را لایه برداری کرده و آن را شاداب می کند.
جوش شیرین یکی دیگر از مواد موثر برای صاف کردن و سفید کردن پوست است. این ماده نه تنها در بمب حمام حباب ایجاد می کند، بلکه می تواند پوست را نرم کرده و زبری را از بین ببرد.

2.    از بین بردن بوی بد پا

اگر بعد از یک روز کاری طولانی از بوی پاهایتان آزار می بینید، می توانید با استفاده از بمب پدیکور بوی آن را به راحتی از پاهایتان پاک کنید. علاوه بر این، سایر اسانس های معطر موجود در محصول می توانند بوی مطبوعی را بر روی پوست پا ایجاد کنند.

3.    پوست پا را نرم می کند

کوکتل ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که هر کدام هدف خاصی دارند. اما اگر می خواهید پاها و ناخن های خود را نرم کنید، از کوکتل هایی با روغن هایی مانند روغن نارگیل استفاده کنید.

4.    پاها را تسکین و شاداب می کند

پوست دست و پا برای بازسازی به منیزیم نیاز دارد. به لطف وجود مواد معدنی مانند منیزیم، نمک پدیکور می تواند تا حدی کمبود آن را جبران کند. همچنین این ماده معدنی می تواند به طور موثر پوست خشک و ترک خورده را درمان کند.

کوکتل پدیکور چیست؟

5.    یکدست شدن پوست کف پا

استفاده از کوکتل های کرم برای پدیکور باعث افزایش نرمی و لطافت پوست پا می شود. استفاده از ابزار پدیکور نیز به از بین بردن پوست اضافی کمک می کند و در نهایت پوست پا صاف، سفید و نرم می شود.

سایر خواص کوکتل پا عبارتند از:

 • خواص ضد قارچی
 • افزایش جریان خون در پاها
 • خواص ضد التهابی
 • به بهبود رگ های خونی کمک می کند
 • سطح ناخن را صاف کنید

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت