• مو
  • 24 خرداد 1401
  • 1832
اولین امتیاز را ثبت کنید!

3Mol چیست؟

همانطور که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما نام Trimmol را شنیده اید و می خواهید بدانید 3MOL چیست و چه کاربردی دارد. فناوری Trimmol یکی از جدیدترین و مبتکرانه ترین نوآوری های فناوری است که به راحتی می توانید راه خود را به خانه های ما بیابید.
از طریق این مقاله با ما همراه باشید تا با فناوری 3MOL بیشتر آشنا شوید.

فناوری و سلامت

لوازم آرایش را بر چه اساسی انتخاب می کنید؟ اگر تا به حال فکر کرده اید که این محصولات مانند شامپوها چگونه کار می کنند، می دانید که برخی از آنها پاک کننده های عالی دارند یا برخی به خوبی روی پوست سر و مو کار می کنند.
از بین تمام مواد ذکر شده در صفحات شامپو، گروهی به نام سورفکتانت ها در نحوه عملکرد شامپو مهم ترین هستند. شناخت خوب این محصولات به شما در انتخاب شامپوی مناسب کمک می کند.

تری مول چیست

سورفکتانت چیست؟

سورفکتانت ها مواد اصلی مواد شوینده هستند. به لطف سورفکتانت ها، مواد شوینده چربی و ناخالصی های نامحلول در آب را از روی سطح پاک می کنند و به شما امکان می دهند آن را با آب بشویید و تمیز کنید.

سورفکتانت ها باید طوری  انتخاب شوند و استفاده شوند که تا حد ممکن روی پوست، مو و چشم ملایم باشند.

این مطلب را نیز از دست ندهید: میسلار واتر چیست؟

مزایای سورفکتانت ها

صابون عملکرد تمیز کنندگی خوبی دارد و نسبت به محصولات دیگر ارزان‌تر است، اما چرا مواد دیگری را نسبت به صابون ترجیح می‌دهیم؟

سورفکتانت ها مزیت بیشتری نسبت به صابون ها دارند. صابون نمک های نامحلول در آب تولید می کند و موها را خشک می کند. علاوه بر این، شستن موها با آب و صابون باعث خشکی و شکننده شدن موها می شود. اما استفاده صحیح از سورفکتانت ها این مشکلات را ایجاد نمی کند.

نحوه عملکرد سورفکتانت ها

همه ما می دانیم که آب و روغن با هم ترکیب نمی شوند. پس چگونه می توان از شر روغن خلاص شد؟
همانطور که قبلاً ذکر شد، سورفکتانت ها تشکیل دهنده اصلی مواد شوینده هستند. سورفکتانت ها مولکول هایی با سر آبدوست و دم چربی دوست هستند. دم لیپوفیل ذرات آلاینده را احاطه کرده و سر آبدوست توسط مولکول های آب احاطه شده است. به این ترتیب، سورفکتانت ها می توانند چربی را از سطح پاک کنند و اجازه دهند این ذرات با آب شسته شوند.

انواع سورفکتانت

انواع سورفکتانت های مورد استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی
قبل از هدف قرار دادن 3MOL، باید اطلاعات بسیار ساده ای در مورد سطح داشته باشیم. سورفکتانت ها انواع مختلفی دارند. ساختار سر آبدوست سطح به این مولکول ها خواص متفاوتی می دهد. بر این اساس، این ترکیبات به چهار دسته کلی تقسیم می شوند:

تری مول

سورفکتانت های آنیونی

سورفکتانت آنیونی دارای بار منفی بر روی پایه آبدوست است. مولکول‌های سورفکتانت با بار ضعیف به جذب و توقف میکروب‌ها کمک می‌کنند. سورفکتانت های آنیونی هنگام مخلوط شدن با آب حباب های بزرگی را تشکیل می دهند. این سورفکتانت ها در جداسازی و تعلیق آلاینده ها بسیار خوب هستند.

سورفکتانت های کاتیونی

سورفکتانت های کاتیونی دارای بار مثبت بر روی سر آبدوست هستند. این اجازه می دهد تا این سورفکتانت ها در محصولات آنتی استاتیک و همچنین نرم کننده های مو استفاده شوند.

سورفکتانت غیر یونی

سورفکتانت های غیر یونی خنثی هستند (بدون بار) و هیچ باری روی سرهای آب دوست خود ندارند. این سورفکتانت ها همچنین برای حذف ذراتی مانند چربی ها به خوبی عمل می کنند.

سورفکتانت های آمفوتریک

سورفکتانت های آمفوتریک (یا زویتریونی) دارای بارهای مثبت و منفی در سرهای آبدوست خود هستند. شارژهای مضاعف جایگزین یکدیگر می شوند و شارژ خالص صفر ایجاد می کنند. این ویژگی باعث می شود این سورفکتانت ها برای استفاده در طیف وسیعی از محصولات بهداشتی مناسب باشند.

سورفکتانت ها و شامپو

از آنجایی که سورفکتانت‌ها عملکردها و خواص متفاوتی دارند، ترکیبات شامپو معمولاً از ترکیبی از چندین سورفکتانت مختلف با درصدهای متفاوت استفاده می‌کنند. با این حال، سورفکتانت های آنیونی بیشتر در شامپوها استفاده می شوند. در میان سورفکتانت های آنیونی، سدیم لوریل اتر سولفات (SLES) متداول ترین سورفکتانت مورد استفاده است.

سورفکتانت موجود در شامپو

از شامپوی خود چه انتظاری دارید؟ البته شامپویی که باعث آسیب مو یا شوره سر و خارش پوست سر شود، مطلوب نخواهد بود. البته، شما می خواهید شامپوی شما به طور کامل موها و پوست سر شما را بدون تحریک مو، پوست و چشم شما تمیز کند.
به طور کلی با هر سورفکتانت یکی از دو خاصیت اصلی، یعنی پاکسازی قوی یا ملایم مو، بارزتر می شود. بنابراین، نکته اصلی در ساخت یک شامپوی خوب، حفظ خاصیت شویندگی عمیق سورفکتانت و در عین حال کاهش تحریک پوست یا مو و تحریک پوست ناشی از سورفکتانت است.

تری مول

برای رسیدن به شامپویی که هر دو خاصیت را داشته باشد، به یک مولکول زنجیره ای نیاز داریم که فقط روی سطح کار کند، یعنی به داخل پوست یا فولیکول های مو نفوذ نکند و تحریک نکند. اما ما نمی توانیم یک سری مولکول را در جایی که می خواهیم گسترش دهیم. دلیل این محدودیت را در ادامه می یابیم.

شامپو چگونه تولید می شود؟

همانطور که گفته شد سورفکتانت های آنیونی مانند سدیم لوریل اتر سولفات در شامپوها بیشتر از انواع دیگر سورفکتانت ها استفاده می شود.
برای ساخت سورفکتانت مورد نظر، باید در دو مرحله مولکول هایی را به ترکیب اصلی اضافه کنیم تا دم آبگریز سورفکتانت طولانی شود و با افزایش حجم سورفکتانت، احتمال نفوذ آن به پوست کاهش یابد.

در پایان مرحله اول همه چیز خوب است. اکنون باید مرحله دوم را کامل کنیم. در این زمان یک مولکول دیگر به محیط واکنش اضافه می شود. در اینجا ما محدودیت ذکر شده در بالا را بازی می کنیم.

تشکیل دیوکسین

برخی از مولکول هایی که در مرحله دوم به واکنش اضافه کردیم، به جای دو مولکول اضافه شده در مرحله اول، به جای دم آبگریز با یکدیگر تعامل دارند. در نتیجه این واکنش، مولکول دیوکسین به عنوان یک محصول جانبی و با ابتکار خود تشکیل می شود. اما مشکل این حضور ناخواسته چیست؟

تری مول

شما دیوکسین هستید؟

در اکثر فرآیندهای شیمیایی، یک محصول جانبی تولید می شود. یعنی جنبه غیر بحرانی طرح و شامل ناآگاهی و عمل و الگوهای بین مولکول ها در محیط واکنش است. بله، این همیشه چیز بدی نیست و اگر محصول جانبی چیزی به خطرناکی دیوکسین باشد، می تواند مشکل ساز شود. دیوکسین می‌تواند سرطان‌زا باشد و اگر غلظت آن در سورفکتانت‌ها از یک سطح بیشتر شود، در ماندگاری شامپو اختلال ایجاد می‌کند. پس پاسخ ما به داشتن یک شامپوی قوی، آسان و ایمن چیست؟

تکنولوژی 3MOL چیست؟

به دلیل تشکیل خودبه‌خود دیوکسین‌ها، نمی‌توانید طول دم ضد آب سورفکتانت را به اندازه‌ای که می‌خواهید افزایش دهید، بنابراین باید نقطه تعادلی را پیدا کنید که طول سورفکتانت نهایی طولانی‌ترین باشد (یعنی حداقل پتانسیل برای پوست. و تحریک مو) و البته غلظت دیوکسین. تا حد امکان پایین بمانید. اینجاست که فناوری 3MOL چیست وارد عمل می شود.

تری مول

اگر واکنش را شروع کرده و واکنش را متوقف کنیم تنها زمانی که «3 مولکول» دم بالابر آبگریز به زنجیره اضافه شود، سورفکتانت هایی با اندازه مولکولی کافی و غلظت کم و دی اکسان قابل قبول خواهیم داشت و این به معنای پاکسازی پوست و مو است. بدون خشکی، خارش و شوره سر. این فناوری «تری مول» نام دارد.

3MOL یک فناوری جدید برای تولید سطوح محافظ با طول زنجیره بلند و قدرت پاک کنندگی موثر است. این فناوری صنعت شامپو را یک قدم جلوتر برده است.
ناگفته نماند که فناوری 3MOL بسیار ساده و کوچک است، اما اجرای آن نیازمند دانش، تجربه و مهارت های گسترده ای است.

با یک متخصص پوست چک کنید

احتمال تحریک پوست در تماس صابون های شیمیایی با پوست انسان را نباید نادیده گرفت. یک آزمایش شناخته شده برای تعیین مناسب بودن سورفکتانت موجود در پاک کننده برای پوست وجود دارد. این آزمایش همچنین نشان می دهد که این سورفکتانت برای اکثر افراد با انواع مو و پوست مختلف، به ویژه آنهایی که پوست حساس دارند، بی خطر است یا باید در مورد آن تجدید نظر کرد.

این تست تست ذن نام دارد. زین پروتئینی است که ساختاری شبیه کراتین دارد. کراتین ماده اصلی لایه بیرونی مو، ناخن و پوست است. با این آزمایش، حاملان مراقبت های بهداشتی قصد دارند از توانایی هر سورفکتانت برای تزریق پروتئین به مجموعه استفاده کنند. اگر ماده ای به ساختار زین آسیب برساند، برای تماس با کراتین مناسب نخواهد بود.

نتیجه این آزمایش یک عدد است. هرچه این عدد بیشتر باشد، سورفکتانت تحریک‌کننده‌تر است. نتایج قابل قبول برای بزرگسالان کمتر از 400 و برای شامپو بچه کمتر از 100 است. این عدد برای 3MOL چیست؟  سدیم لوریل اتر سولفات کمتر از 200 است.

فناوری 3mol چیست؟ و چه می کند؟

3mol، می تواند نرمی شامپوهای بزرگسال را به شامپوهای بچه نزدیک کند و در عین حال همانطور که بزرگسالان می دانند قدرت پاک کنندگی خود را حفظ کند.

3Mol واقعا چیست؟

زیبایی علم در حرکت و پویایی آن است! مواد شوینده ای که مردم از قدیم الایام استفاده می کردند (از خاکستر و خاک گرفته تا صابون ها و شامپوهای معمولی و حرفه ای) راه طولانی را پیموده اند و دستخوش تغییرات زیادی شده اند. اکنون شامپویی با فناوری 3MOL دارید. شامپو مطابق با آخرین تکنولوژی تولید شده، دارای خواص شوینده قوی، سازگار با انواع مو و پوست سر، ملایم و موثر است.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت