اولین امتیاز را ثبت کنید!

روتین پوستی چیست؟ تفاوت روتین روزانه و روتین شبانه

شما می توانید پوستتان را با رعایت یک سری اصول خاص در روند روزانه خود بهتر کنید و بسیاری از مشکلات پوستی تان را برطرف نمایید. درواقع روتین پوستی یک روش و اصول مناسب است که شما هرروز در ابتدای صبح و آخر شب انجام می دهید تا با کمترین هزینه از پوست خود مراقبت کنید.

اما برای انتخاب محصولات مناسب و روش مراقبت از پوست باید ابتدا بدانید چه نوع پوستی دارید. و  بدانید مشکلاتی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنید از کجا ناشی می شوند. موضوعی که در این مقاله به آن پرداخته ایم می تواند به تمام سوالات شما در این باره پاسخ مناسبی بدهد.  و شما را در انتخاب یک روتین مراقبت پوست مناسب راهنمایی کند. اگر دوست دارید پوست خوبی داشته باشید، با ما همراه شوید.

روتین پوستی

روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی به انجام برخی کارهای مفید به صورت مداوم و استفاده درست و منظم از یکسری محصولات مراقبت از پوست می گوییم. که می تواند پوست شما را در بهترین حالت خود حفظ کرده و بسیاری از مشکلات شما را برطرف نماید.  از آنجا که نوع پوست در افراد متفاوت است، روتین مراقبتی هرکس نیز مخصوص خود اوست و نمی توان برای همه یک نسخه را تجویز کرد. اما یکسری اصول خاص در این باره وجود دارد. که رعایت کردن آن برای همه ضروری است. در این مقاله تمام این اصول را بررسی می کنیم.

چرا ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوست مهم است؟

متخصصین پوست می گویند: رعایت ترتیب استفاده از محصولات پوستی تضمین می کند. که پوست شما به طور کامل تمام مزایای این محصولات را جذب کند. در واقع ترتیب استفاده بسیار مهم است. اگر روش درست استفاده از محصولات را ندانید. حتی اگر از بهترین برندها هم استفاده کنید، باز هم نتیجه دلخواه خود را نخواهید دید.

روتین پوستی

اصول روتین های پوستی

گذشته از ترتیب استفاده، برخی از کارشناسان معتقدند که باید مدت زمانی که طول می کشد پوست شما محصولات را جذب کنند نیز در نظر بگیرید. با این حال، از آنجا که اکثر ما اغلب برای رسیدن به هدف عجله داریم، معمولا به اندازه کافی صبر نمی کنیم.

سازندگان بسیاری از محصولات می گویند برای اطمینان از جذب مناسب باید پنج تا ۳۰ دقیقه منتظر بمانید و سپس مرحله بعد را انجام دهید. اما چه کسی برای این کار وقت دارد؟ اگر شما استفاده از محصولات را بیش از حد پیچیده کنید. هیچگاه آن را انجام نخواهید داد. به همین دلیل توصیه می شود که اگر مراحل زیادی پیش رو دارید، کمی (یک دقیقه) مکث کنید تا به هر محصول اجازه دهید با پوست واکنش بدهد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  پاکسازی آسان پوست صورت در خانه

تفاوت میان مراقبت شبانه با روزانه پوستی چیست؟

یک باور عمومی و کلی وجود دارد که می گوید داروهای موضعی در طول شب بهتر اثر می گذارند زیرا در این مدت، . پوست آمادگی بیشتری برای درمان دارد. اما نمی توان خیلی هم به این حرف مطمئن باشیم. متخصصان، مصرف بعضی محصولات را در شب توصیه می کنند زیرا موقعیت بدن در این مدت بهتر است. به عنوان نمونه برخی محصولات خیلی چرب هستند به همین دلیل ظاهر جالبی به  پوست نمی دهند.

روتین پوستی

به همین دلیل پزشک متخصص در دستور مصرف دارو قید می کند که دارو شب ها استعمال شود. برخی لایه بردار ها هم سبب التهاب پوست می شوند که شب ها زمان مناسبی است که بیشترین تماس را با پوست داشته باشند. ماسک ها، بی رنگ کننده ها، اسکراب ها و کرم های رتینول هم برای تماس بیشتر و موثرتر شب ها مصرف خواهند شد.بی رنگ کننده ها محصولاتی اند که برای از بین بردن لک های تیره روی پوست کاربرد دارند. برخی داروهای موضعی هم به این دلیل شب ها استفاده می شوند که به نورخورشید حساس اند. محصولات دارای رتینول گروهی دارویی هستند که در ساخت پوست جدید نقش بسزایی دارند و برای از بین بردن چروک ها و عوارض پوستی ناشی از افزایش سن کاربرد دارند.

 یک دسته دارویی هم که متخصصان بیشتر مصرفشان را شب ها توصیه می کنند داروهای ضدآکنه هستند. نمونه بارزشان هم لایه بردارها هستند که سبب پوسته پوسته شدن  پوست بدن می شوند و این حالت در طول روز که فرد مرتب در حال ارتباط با افراد مختلف اجتماع است چندان خوشایند نیست. در مورد ماسک ها و اسکراب ها هم باید بگوییم که فرد در طول شب بهتر می تواند آنها را روی پوستش پوشش دهد و سر جای خود نگاه دارد.

روتین پوستی

کلام آخر

البته تفاوت میان روتین پوستی صبح و شب کم نیست اما شما عزیزان با خواندن این مطلب می توانید تفاوت کلی روتین روزانه و شبانه را دریابید. همچنین ما برای شما عزیزان روتین های پوستی روزانه و قبل از خواب انواع پوست را آماده کرده ایم. با خواندن مقاله من چه پوستی دارم، نوع پوست خود را تشخیص دهیدو روتین پوستی مناسب خود را بخوانید و به آن عمل کنید.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت