مزوتراپی مو
 • مو
 • 16 شهریور 1401
 • 1732
اولین امتیاز را ثبت کنید!

مزوتراپی مو چیست؟

ریزش مو بسیاری از افراد اعم از زن و مرد را نگران کرده است. یکی از روش های کمتر تهاجمی برای کمک به افراد مبتلا به ریزش مو، مزوتراپی مو است.
شدت و ماهیت ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس خط موی پیشانی، ریزش موی متناوب و ریزش موی پشت است.
سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، افزایش سن، عوامل ژنتیکی، مصرف استروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، وضعیت مو و عدم مراقبت از مو، مشکلات روحی و اجتماعی و ریزش موی ناخواسته از علل ریزش مو هستند.
برخی از دلایل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی در بدن و عدم تعادل هورمونی مانند تولید بیش از حد آندروژن DHT برمی گردد.
مشکلات موی فوق الذکر با دارو، درمان و ترمیم قابل درمان است. با این حال، استفاده از داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم، گزینه بهتری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.
خوشبختانه با کمک مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه کرد و نه تنها ریزش مو را کاهش داد، بلکه به رشد موهای جدید نیز کمک کرد.
مزوتراپی مو روشی غیر تهاجمی برای تزریق دارو به زیر لایه اپیدرمی پوست برای رسیدن به بافت آسیب دیده است. منافذ سطحی هستند و داروها را به مزودرم می برند که لایه میانی پوست را تشکیل می دهد.
لازم به ذکر است که میزان آمینواسیدها، مواد معدنی، کوآنزیم ها و اسیدهای نوکلئیک با توجه به نیاز و شرایط بیمار قابل تنظیم است. علاوه بر این، این درمان کاملا بی خطر است و نیازی به بی حسی موضعی ندارد.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش با تحریک رشد مو و کاهش ریزش مو عمل می کند. در این فرآیند پروتئین ها، ویتامین ها و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو متعادل می شوند.
مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار ریز زیر پوست در وسط پوست سر تزریق می کند.
مزوتراپی برای رشد و تغذیه مو به پوست سر تزریق می شود. داروهای گیاهی در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ های خونی پوست سر، بهبود تغذیه و بهبود خون رسانی به فولیکول های مو می شود.

 

پزشک پس از بررسی و تشخیص علت ریزش مو، این تزریق را انجام می دهد. برای این کار از دستگاه مزوتراپی با سوزن یا سوزن شماره 30 استفاده می شود. سپس مقدار لازم ویتامین، مواد معدنی یا فیناستراید و مینوکسیدیل را هر 1 سانتی متر زیر پوست سر تزریق می کند.
این ترکیبات دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین ها و روی هستند که با تزریق به پوست سر، موها را سالم تر و زیباتر می کنند. این روش در مقایسه با روش های دیگر تاثیر سریع تری دارد و سطح هورمون ها را در مو متعادل می کند.
این روش درمانی باعث جذب بیشتر فولیکول های مو و جذب بیشتر مواد مغذی می شود. پس از جذب مواد تشکیل دهنده، فولیکول های خفته مو به محرک رشد مو تبدیل می شوند.
در طی این فرآیند، میزان اسیدهای آمینه مورد نیاز برای سلامت مو تامین می شود و تولید کراتین افزایش می یابد. بنابراین مزوتراپی را می توان یک روش درمانی مناسب برای انواع پوست سر دانست.
از آنجایی که مزوتراپی برای درمان ریزش مو به دلیل اختلالات هورمونی استفاده می شود، می تواند با متعادل کردن میزان هورمون ها مفید باشد.

 

ممنوعیت مزوتراپی مو برای چه کسانی است؟

مزوتراپی مو به دلیل عوارض احتمالی برای افراد دیابتی، هموفیلی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری های پوستی و التهابی توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان قیمت است که نیازی به مداخله جراحی ندارد و در مقایسه با روش های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت. اما برای مشاهده نتایج مطلوب باید رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و پرهیز از مصرف سیب زمینی سرخ شده، پفک و کنسروها را داشته باشید.

مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو

مزایای فراوان مزوتراپی، امروزه آن را به یک روش محبوب در بین مردم تبدیل کرده است. برخی از مزایا به شرح زیر است:

 

 1. این روش بدون درد، کم تهاجمی و بی خطر است.
 2. با رشد مو، تراکم مو افزایش می یابد.
 3. . فولیکول ها را تقویت می کند و آنها را وارد مرحله بازسازی می کند.
 4. موها را تقویت می کند، به آن درخشندگی و طراوت می بخشد.
 5.  از پوسته پوسته شدن شدید پوست سر جلوگیری می کند.
 6. . تداخلات آلرژیک و داروها کمتر از روش های دیگر است.
 7. . نیازی به بیهوشی ندارد.
 8. . بهبودی او بسیار سریع بود.
 9. . بدون درد است
 10. . نسبت به سایر روش های درمان ریزش مو ارزان تر است.

 

عوارض مزوتراپی مو

اگرچه مزوتراپی بدون درد است، اما برخی از مراجعان درد خفیفی را در حین مزوتراپی گزارش می کنند. التهاب، کبودی، تورم یا در موارد نادر عفونت می تواند در اثر گذاشتن سوزن ایجاد شود.

 

تعداد جلسات مزوتراپی مو

مزوتراپی مو حدود 10-15 جلسه با فاصله حدود سه هفته است. زمان بین جلسات از ابتدا تا انتها متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تعیین می شود. بعد از آن وارد مرحله تحریک می شود یعنی هر سال 2-3 جلسه مزوتراپی باید تکرار شود.
بیشتر اوقات، افراد پس از پایان درمان، اثر آن را مشاهده می کنند. بیمار نباید در اواسط درمان، درمان را قطع کند. در غیر این صورت نتیجه خوبی نخواهد داشت.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت