اولین امتیاز را ثبت کنید!

درباره میکروپیگمنتیشن لب چه می دانید

میکروپیگمنتیشن لب به منظور کانتورینگ یا تغییر شکل لب انجام می شود. یکی دیگر از اهداف میکروپیگمنتیشن لب از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها است. بسیاری از متخصصان زیبایی گفته اند که اندازه و فرم لب ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد.

در میکروپیگمنتیشن لب با استفاده از سوزن های نازک و کوچک رنگدانه های معدنی ضد حساسیت در لایه دوم لایه برداری می شود و به آرامی لب ها را برجسته و برجسته می کند. برخی از افراد ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به چندین بار انجام تزریق نیاز داشته باشند.

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی نوعی روش زیبایی مدرن است که خانم‌ها و آقایان می‌توانند با فرآیند جذب رنگدانه در لایه پوست، فرم ابرو، خط پیشانی، لب‌ها و چشم‌ها را تغییر دهند. این درمان پیچیده نیست و ممکن است سال ها ماندگاری خود را حفظ کند. همچنین، این یک راه عالی برای بازیابی اعتماد به نفس در افرادی است که از آلوپسی و ریزش مو رنج می برند.

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

اگر لب های شما معمولا رنگ پریده هستند و دوست دارید همیشه طبیعی به نظر برسید، می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی لب هایتان نزدیکتر باشد. اما اگر ترجیح می‌دهید رنگ لب‌تان پررنگ‌تر یا روشن‌تر از رنگ لب‌های طبیعی باشد، حتماً با یک پیگمانتیست حرفه‌ای مشورت کنید تا رنگ مناسب را با تن صورت و رنگ اصلی لب‌تان انتخاب کنید.

خود رنگ لب معمولاً با نتایج رنگی که انتخاب می کنید بسیار خوب است و رنگ لب و ترکیب رنگ نتیجه نهایی را تعیین می کند. در این زمینه، متخصصان و رنگ شناسان می توانند رنگ نهایی رنگ را بر اساس تون لب حدس بزنند. پس از میکروپیگمنتیشن، استفاده از براق کننده لب، لب های شما را زیباتر نشان می دهد.

تاتو لب

این مطلب را نیز از دست ندهید: ۱۰ روش خانگی برای درمان ترک لب

انتخاب بهترین طرح میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن لب را می توان روی خط لب یا کل لب انجام داد. اگر میکروپیگمنتیشن خط لب را ترجیح می دهید، این کار را فقط در صورتی انجام دهید که رنگی که انتخاب می کنید بسیار نزدیک به رنگ طبیعی لب ها و تن صورت باشد. در غیر این صورت اگر به دنبال رنگ روشن تر یا تیره تر هستید، بهتر است کل لب را میکروپیگمنتیشن انجام دهید.
اگر لب های نازکی دارید و می خواهید لب های خود را با میکروپیگمنتیشن بزرگ کنید، میکروپیگمنتیشن کامل لب را انجام دهید. در این صورت اگر پیگمنتر شما بسیار حرفه ای باشد می تواند روی خطوط بیرونی لب ها این کار انجام دهد. در نهایت قبل از انجام میکروپیگمنتیشن از پیگمنتر بخواهید با مداد طرح مورد نظر را روی لب ها بکشد و پس از اطمینان از خوب و مناسب بودن طرح برای صورت، این عملیات را شروع کنید.

نکات مهم از پوست بعد از میکروپیگمنتیشن لب

چند روز پس از میکروپیگمنتیشن، لایه سطحی لب شروع به بلند شدن می کند. لایه برداری لب معمولا حدود یک هفته طول می کشد. در این مرحله باید منتظر بمانید تا این پوست ها به طور طبیعی از بین بروند و با دست آن ها را جدا نکنید. پس از این مرحله، رنگ رنگدانه جاسازی شده در لب ها به مدت 8 هفته تغییر می کند.

اگر در شرایطی هستید که دمای بدن شما بالا است رنگدانه ها با شدت بیشتری کار می کنند و اگر در آب و هوای سرد هستید، رنگدانه کمتر ظاهر می شود. بعد از هشت هفته رنگ و طرح رنگدانه ها روی لب ثابت می شود و در این مدت اگر میکروپیگمنتیشنی که انجام داده اید نیاز به اصلاح داشته باشد می توانید مرحله ترمیم را انجام دهید.

تاتو لب

مراقبت های قبل از میکروپیگمنتیشن لب

1. قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، اگر سابقه تبخال دارید، حتما به پیگمنتر اطلاع دهید تا با مصرف داروهای مناسب بعد از عمل، تبخال نزنید.
2. بعد از میکروپیگمنتیشن از ویتامین A یا کرم هایی استفاده کنید که ترمیم پوست را بهبود می بخشد.
3. همیشه از بالم لب حاوی مواد ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا رنگدانه های آرایش دائمی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید سریعتر محو می شوند.
4. رنگ میکروپیگمنتیشن بعد از 7 تا 10 سال محو می شود. پس از این مدت باید دوباره مراحل را انجام دهید.

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت