5/5 - (3 امتیاز)

پنج راز زیبایی پوست از نظر ابوعلی سینا

طب سنتی سر شار از ناگفته هایی است که می تواند زندگی ما را تغییر دهد، اما با کم لطفی افراد مواجه شده است. ابو علی سینا در کتاب قانون خود درمورد زیبایی پوست سخن های عالی و کاربردی زیادی گفته است که با استفاده از این اطلاعات شما می توانید زیبایی و طراوت پوست را تجربه کنید. برای دانستن این پنج راز زیبایی پوست با ما همراه باشید.

پنج راز زیبایی پوست

پنج راز زیبایی پوست چیست؟

ابوعلی سینا در کتاب قانون در مورد زیبایی پوست صورت آورده است :

قانون اول

بدان که تا خون بیشتر به سوی پوست آید، صفا و روشنی و سرخی مطبوع و زیبایی پوست بیشتر می شود.با این همه که مسأله اساسی رسیدن خون است، اما باید برای حفظ زیبایی پوست تن را از گرما، سرما و از باد حفظ کرد.مواد تناولی برای تولید خون خوب به کار می آیند. نخود، تخم مرغ نیم بند، آبگوشت و انجیر بخورند. انجیر خون بسیار خوب و مناسب برای زیبایی پوست تولید می کند.

کسی که از بیماری تازه برخواسته و رنگ رخساره اش زشت شده است و می خواهد آن را به رنگ طبیعی برگرداند، انجیر خشک و خرمای کال بخورد که این هر دو خون خوب و پوست لطیف را افزایش دهند و همچنین چند روز پیاپی ناشتا شیر بنوشد.سبزی های خوب و مناسب و زیبایی بخش رخسار عبارتند از: ترب، تره، پیاز و کلم و سیر، که بر دوام بخورند تا خوب باشد. زعفران نیز اگر در غذا باشد خوب می باشد.

پنج راز زیبایی پوست

 

قانون دوم

پوست را مرتب تمیز کنید. روش زیر را سه بار در هفته برای زدودن سلول های مرده پوست انجام دهید.

لایه بردار طبیعی

گل سرشوی، آردنخودچی و گرد چوب صندل را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید. این ترکیب را در ظرفی که هوا به آن نفوذ نکند قرار دهید. یک قاشق چایخوری از این ماده را با آب مخلوط نمائید تا خمیری حاصل شود. این خمیر پوسته ها و آلودگی های پوست را می زداید.

از میوه های فصلی به جای ماسک صورت استفاده کنید.

زیرا از لحاظ اقتصادی به صرفه بوده. خاصیت مرطوب کنندگی بالائی دارند. برای این کار مغز میوه ها را بچلانید یا آنها را در مخلوط کن بریزید. و بعد پیش از این که ویتامین ها خاصیت خود را از دست بدهند. فورا آنها را روی پوست بمالید. انگورها سرشار از ویتامین ها و نمک های معدنی می باشند. برای از بین بردن چین های اطراف چشم و دهان و زیبایی پوست می توانید روی آنها آب انگور بمالید. این عمل موجب مرطوب شدن، دفع سموم و تقویت پوست می شود.

پنج راز زیبایی پوست

 

قانون سوم

بخور دادن سبب پاکسازی عمیق منافذ و زیبایی پوست می شود. و گرد و غبار ذرات اضافی چربی را می زداید، وضعیت خونرسانی پوست را بهبود می بخشد. و پوست را برای پاکسازی پوست عمیق توسط ترکیبات ویژه آماده می کند. ابتدا دو لیتر آب را در یک ظرف کاملا تمیز بجوشانید، سپس آب را از روی حرارت بردارید، ۲قاشق سوپ خوری از پودر بخور (گیاهی) در آب بریزید سپس سر خود را بالا ظرف آب بگیرد. و یک حوله تمیز روی سر خود بیندازید.

پنج راز زیبایی پوست

 

برای پوست های خشک، معمولی، و چروک دار حدود ۵دقیقه بخور کافیست ولی برای پوست های چرب ۵ ۱۰دقیقه بخور لازم است. اگر از آب تنها استفاده می کنید مدت بخور باید طولانی تر باشد. و سپس صورت و گردن را با حوله تمیز خشک کنید. و اکنون پوست آماده لایه برداری عمقی است.

قانون چهارم

کمپرس کردن وسیله مناسبی برای جداکردن اتصالات سست لایه شاخی و مرده پوست می شود. این روش برای پوست های خشک و حساس بهتر از بخوردادن است، ابتدا آب را بجوشانید سپس پودر بخور را اضافه کنید و ۵دقیقه در ظرف را ببندید و سپس محتوی ظرف را از صافی عبور داده و در ظرف دیگر بریزید و سپس با یک حوله نرم و تمیز یا یک پارچه نخی کاملا تمیز که در آن ۲سوراخ برای چشمها باز کرده اند که آن را به محلول آغشته کنید و کمی آن را فشار دهید.
حوله را روی صورت بگذارید و به پشت دراز بکشید. تمرکز و تنفس آرام و عمیق به پوست شما آرامش بیشتر می دهد.۵۱۰دقیقه کمپرس داغ کافیست، این عمل در درمان کمکی جوش های صورت و نواحی ملتهب پوست مفید می باشد و به منظور برطرف نمودن چربی و کدروت از پوست های چرب می توانید بلافاصله پس از کمپرس داغ، از کمپرس سرد استفاده نمایید.

پنج راز زیبایی پوست

 

 

قانون پنجم

ماسک جوانه گندم علاوه بر پیلینگ، ماسک شاداب کننده ای برای زیبایی پوست است. جوانه گندم را در ظرفی ریخته و آن را آسیاب کرده یا خرد کرده. و شیر یا ماست را آرام آرام به آن اضافه نمایید و پس از بخور دادن پوست ماسک را با حرکات دورانی و از پایین به بالا روی پوست می مالیم. و با حرکات چرخشی ماساژ می دهیم و سپس ده دقیقه قطعات خشک آن را از روی پوست برداشته، پوست را شستشو می دهیم. عسل را در حرارت ملایم به صورت روان درآورید
و شیر و آرد را به میزان مساوی آرام آرام به آن اضافه کنید. (هر کدام سه قاشق غذاخوری).ماده خمیری یکدستی به دست می آید، آن را روی پوستتان بمالید و پس از ۲۰دقیقه دراز بکشید و آرام و عمیق نفس بکشید. با پنبه آغشته به شیر ماسک را به صورت ملایم از پایین به بالا از روی پوست بردارید آنگاه پوست را با آب ولرم شستشو دهید.

کلام آخر

در این مقاله پنج راز زیبایی پوست در طب سنتی را بررسی کردیم و به شما گفتیم. در واقع به طور خلاصه می توان گفت تغذیه مناسب، پاکسازی و لایه برداری، کمپرس کردن و استفاده از ماسک های صورت همیشه پوست شما را شاداب و جوان نگه می دارد.

5/5 - (3 امتیاز)

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت