5/5 - (1 امتیاز)

چند روش ساده برای کاهش التهاب بعد از شیو کردن 

همه ما دوست داریم پوستی نرم و ابریشمی داشته باشیم. در کنار اپیلاسیون، لیزر، محصولات رفع موهای زائد و … یکی از راه هایی که ما را به تجربه پوستی صاف و یکدست نزدیک می کند، اصلاح با تیغ معمولی است. بسیاری از افراد پس از اصلاح، دچار التهاب و قرمزی پوست می شوند. علاوه بر گلایه از قرمزی پوست، از دردهای عجیب و سوزشی نیز رنج می برد. ما اینجا هستیم تا چند روش ساده برای کاهش التهاب بعد از شیو کردن را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

دلیل التهاب پوست بعد از شیو کردن چیست؟

قبل از اینکه در مورد چگونگی کاهش التهاب بعد از شیو کردن صحبت کنیم، خوب است در مورد اینکه چرا پوست پس از اصلاح با تیغ، قرمز، ملتهب و مستعد آکنه است، صحبت کنیم. می دانید که ریشه مو روزنه های پوست است. منافذ پوست از فولیکول های مو مراقبت می کنند و مواد مغذی و اکسیژن کافی را حفظ می کنند. وقتی آلاینده ها در حین اصلاح به این منافذ نفوذ کنند، جوش های متعددی دیده می شود.

از سوی دیگر، عواملی مانند اصلاح نامناسب، بهداشت نامناسب پوست، عدم آمادگی پوست و کمبود رطوبت می‌تواند منجر به تحریک یا جوش‌های پوستی شود. هر دوی این اتفاقات ظاهری ناخوشایند برای پوست شما ایجاد می کنند. در زیر راه هایی برای کاهش التهاب بعد از شیو کردن را بررسی می کنیم. برخی از این روش ها شامل نکات پیشگیری است، در حالی که برخی دیگر به مراقبت در حین یا بعد از اصلاح اشاره دارند.

کاهش التهاب بعد از شیو کردن

بعد از اصلاح صورت چه ماسکی بزنیم که جوش نزنیم

این مطلب را نیز از دست ندهید: بهترین روش رفع موهای زائد بدن چیست؟

لایه برداری پوست

می گوییم یکی از دلایل ظاهر شدن آکنه روی پوست بعد از اصلاح، آلودگی فولیکول های مو است. برای کاهش این تضاد، قبل از اصلاح از یک لایه بردار یا اسکراب بدن مناسب استفاده کنید. اسکراب منافذ را عمیقا تمیز می کند. این اتفاق می افتد تا آلودگی در منافذ پوست نباشد و مو در جهت رشد خود از پوست خارج شود. لایه برداری پوست قبل از اصلاح تاثیر شگفت انگیزی در کاهش التهاب پوست پس از اصلاح دارد.

خودتراش و تیغ باکیفیت

استفاده از دسته تیغ با یک لبه، لبه کند و ضخیم می تواند باعث سوختگی پوست و تاول شود. تیغ نامناسب به اندازه کافی تیز نیست که بتواند موها را با یک بار استفاده از بین ببرد. گاهی لازم است قسمتی از پوست را چندین بار بتراشید تا موهای باقی مانده از بین برود. اصلاح مکرر پوست شما را زخمی می کند. این آسیب ها سوختگی های پوستی شناخته شده ای هستند.
از طرفی استفاده از تیغ به مرور زمان نیز باعث کند شدن آن می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم تیغه های خود را مرتباً تعویض کنید. بهترین زمان تعویض تیغه هر دو هفته یک بار است. با افزایش این زمان، کارایی تیغ کاهش یافته و کندتر می شود. یکی از راه های کاهش التهاب بعد از شیو کردن این است که با سرمایه گذاری اندکی برای تعویض تیغ و خرید یک تیغ با کیفیت، از پوست خود مراقبت کنید و سلامت و زیبایی را به خود هدیه دهید.

کاهش التهاب بعد از شیو کردن

بخور دادن

خیساندن بدن در آب ولرم قبل از اصلاح تاثیر بسزایی در کاهش التهاب بعد از شیو کردن و کاهش احتمال تحریک و سوزش دارد. پوست مرطوب موها را نرم می کند و منافذ پوست را باز می کند. کافی است قسمتی از بدن خود را که می خواهید اصلاح کنید در آب ولرم چند دقیقه قرار دهید.

برای تراشیدن پوست دست و پا کافی است چند دقیقه خود را در معرض رطوبت و بخار حمام قرار دهید. همچنین یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش التهاب پوست بعد از شیو کردن است. با این کار منافذ پوست شما باز می شود و کثیفی ها و حتی موهای زیر پوستی از روی آن پاک می شوند. از طرف دیگر، موهای شما نرم تر شده و شیو کردن راحت تر می شود.

استفاده از ژل مخصوص اصلاح

استفاده از ژل یا کرم موبر نیز در کاهش التهاب بعد از شیو کردن بسیار موثر است. می دانید که این کرم به عملکرد تیغ روی پوست کمک می کند. به این ترتیب پوست با لبه تیغ تماس پیدا نمی کند و قرمز و متورم می شود. علاوه بر این، لوسیون ها و ژل ها آب بیشتری به پوست می آورند. این کار همچنین تحریک و التهاب پوست را کاهش می دهد و باعث می شود اصلاح تمیزتر و راحت تر انجام شود. فراموش نکنید که استفاده از کرم موبر یک قانون مهم زیبایی است و نباید شکسته شود.

کاهش التهاب بعد از شیو کردن

استفاده از آبرسان و مرطوب کننده

اصلاح و حذف بیش از حد موهای زائد منجر به خشکی پوست می شود. دلیل این امر تخریب لایه بیرونی پوست در اثر تماس با تیغ است. از طرفی مواد شوینده به مرور زمان پوست را خشک می کنند. برای اینکه این خشکی به پوست شما آسیب نرساند، حتما بعد از دوش گرفتن و اصلاح از مرطوب کننده، لوسیون مناسب استفاده کنید. انتخاب بهترین محصول برای پوست شما به تشخیص شما بستگی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت