اولین امتیاز را ثبت کنید!

کاربرد هایلایتر در آرایش صورت چیست؟

داشتن آرایش بی نقص یکی از اهداف هر خانمی در آرایش است. این روزها نام های جدیدی برای انواع لوازم آرایش می شنوید. برنزر، بی بی کرم، سی سی کرم و … نام های ناآشنا که در آموزش خودمراقبتی زیاد می شنویم. شاید برای شما سوال باشد که هایلایتر چیست ؟ و کاربرد هایلایتر چیست؟ در این مقاله به این دو سوال پاسخ خواهیم داد.

هایلایتر چیست؟

هایلایتر یک محصول آرایشی است که نور را منعکس کرده و پوست صورت را روشن می کند. این وسیله معمولا برای کانتورینگ استفاده می شود. با روشن کردن قسمت خاص صورت باعث ایجاد عمق و زاویه می شود. این محصول مکمل آرایش شما است و استفاده از آن باعث درخشندگی پوست می شود. پوست پیر و کدر را نرم و سالم می کند و فرم صورت را نیز به خوبی نشان می دهد.

کاربرد هایلایتر چیست

ویژگی ها و کاربرد هایلایتر

خاصیت روشن کنندگی صورت و کاربرد منحصر به فرد آن باعث شده تا در بین لوازم آرایشی بسیار محبوب شود و به یکی از جذاب ترین محصولات آرایشی تبدیل شود. البته، باید کاربرد هایلایتر برای هر قسمت از صورت و نحوه صحیح استفاده از آن را بدانید تا آرایشی زیبا داشته باشید.

انواع کاربرد هایلایتر به شرح زیر می باشد:

کاربرد هایلایتر

Beautiful woman applying make-up

هایلایتر روی استخوان گونه

استفاده صحیح از هایلایتر صورت در بالای استخوان گونه، گونه ها را بلندتر و برجسته تر از قبل می کند.

هایلایتر برای پل بینی

استفاده از هایلایتر صورت روی بینی شیب صاف و دقیقی ایجاد می کند و در نتیجه بینی باریکتر از قبل به نظر می رسد.

کاربرد هایلایتر روی قوس لب بالا

کسانی که به آرایش لب خود اهمیت زیادی می دهند می توانند از آن برای برجستگی و زیبایی خاص استفاده کنند. هایلایتر صورت را به قسمت بالای لب که به شکل عدد هفت است بزنید تا نتیجه دلخواه را ببینید.

هایلایتر چشم

شما هم می دانید؛ آرایش صحیح و حرفه ای چشم تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. برای این کار می توانید از هایلایتر صورت در گوشه های داخلی چشم و مرکز پلک ها استفاده کنید تا چشم ها جذاب و جذاب شود.

استخوان ابرو

یکی دیگر از ویژگی ها و کاربرد هایلایتر صورت مخصوص این کار است. برای این کار باید از کمی هایلایتر روی استخوان ابرو و زیر قوس ابرو استفاده کنید تا زیبایی چهره شما دو چندان شود.

کاربرد هایلایتر

این مطلب را نیز از دست ندهید: بهترین مارک کانسیلر را بشناسید

انواع کاربرد هایلایتر صورت

هایلایتر صورت انواع مختلفی دارد: پودری، قطره هایلایتر، هایلایتر چشم، هایلایتر براق کننده، هایلایتر مایع، هایلایتر کرم و استیک هایلایتر مواجه می شوید که هر کدام کاربرد و ویژگی خاصی دارند.

هایلایتر چشم: برای استفاده از هایلایتر چشم باید بسیار مراقب باشید تا بهترین نتیجه را ببینید. با استفاده از آن، چشمان شما بزرگتر می شوند. از هایلایتر چشم جهت محو کردن تیرگی زیر چشم هم استفاده می شود.

هایلایتر براق: برای شاداب نشان دادن پوست بهتر است از هایلایتر براق استفاده کنید.

هایلایتر پودری: اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی خواهید چهره تان زیر آرایش زیاد تغییر کند. بهترین کار استفاده از هایلایتر پودری است. در ضمن این نوع روشن کننده صورت مناسب ترین نوع روشن کننده برای کسانی است که پوست معمولی، مختلط و چرب دارند و نمی خواهند صورتشان زیاد تغییر کند.

هایلایتر مایع: هایلایتر مایع به دلیل تطبیق پذیری، طیف گسترده رنگ ها و مناسب بودن برای انواع رنگ پوست، به محبوب ترین هایلایتر صورت تبدیل شده است. همچنین بافت سبکی دارد و درخشندگی ظریفی را روی صورت ایجاد می کند. اما به این نکته توجه کنید؛ هایلایترهای مایع بیشتر توسط افرادی با پوست خشک استفاده می شود.

کاربرد هایلایتر

هایلایتر کرمی: این نوع هایلایتر آرایش و ظاهر چهره افراد را بیشتر از سایر هایلایترهای صورت تغییر می دهد و به همین دلیل جهت گریم عروس از آن استفاده می کنند.
البته علاوه بر عروس خانم هایی که خواهان یک آرایش فوق العاده با تغییرات زیاد صورت هستند بیشتر برای مراسم های خاص از هایلایتر کرمی استفاده می کنند.

قطره هایلایتر: این نوع یک هایلایتر مایع است که با استفاده از قطره چکان روی ناحیه مورد نظر قرار می گیرد. از طرفی این نوع هایلایتر در آرایش لب، آرایش چشم و سایر قسمت های صورت کاربرد زیادی دارد.

استیک هایلایتر: هایلایتر استیک که نوعی هایلایتر کرمی است بافت بسیار سبکی دارد که بسیاری از حرفه ای ها از آن برای ایجاد خطوط پررنگ و روشن روی صورت استفاده می کنند.

این مطلب را نیز از دست ندهید: انواع کرم پودر در بازار: کرم پودر استیکی بهتر است یا مایع؟

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت