اولین امتیاز را ثبت کنید!

5 روش آسان برای سفید کردن دندان ها در خانه

در جامعه امروزی زیبایی معنای دیگری پیدا کرده و به یک اصل کلی تبدیل شده است. مطمئنا یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند زرد شدن و تغییر رنگ دندان ها است. اتفاقی که ناگزیر با افزایش سن و در اثر خوردن و آشامیدن برای دندان ها اتفاق می افتد و بسته به نوع دندان ها مقدار آن برای یکی بسیار زیاد و برای دیگری کمتر است. اما خوشبختانه برای این تغییر رنگ درمان هایی از جمله درمان سریع زیر نظر دندانپزشک و مراقبت های طولانی مدت در منزل وجود دارد. در ادامه به 5 روش آسان برای سفید کردن دندان ها خواهیم پرداخت تا انتها با ما همراه شوید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان در خانه

در اینجا 5 روش آسان برای سفید کردن دندان های خود به طور طبیعی در خانه آورده شده است. شاید بهتر باشد چندین روش درمانی را انتخاب کرده و در طول هفته انجام دهید.

مسواک زدن دندان ها

اولین برنامه کاری شما باید مسواک زدن منظم و ساده تر جهت سفید کردن دندان ها باشد. مسواک زدن بعد از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که می تواند رنگ دندان ها را تغییر دهد بسیار مهم است.

با این حال، هنگام مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن غذاها و نوشیدنی های اسیدی مراقب باشید زیرا مسواک زدن زودهنگام می تواند مینای بیشتری را از غذا جدا کرده و باعث فرسایش شود.

دندان های خود را حداقل دو بار در روز و هر بار به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید. شکاف ها و لایه های بین دندان ها را حتما بشویید. به آرامی با حرکات دایره ای مسواک بزنید تا از محافظت از لثه ها اطمینان حاصل کنید. سطوح داخلی، خارجی و جلویی دندان ها را به خوبی مسواک بزنید.

از خمیر دندان سفید کننده ای استفاده کنید که حاوی مواد ساینده ملایمی است که دندان های شما را برای از بین بردن لکه های سطحی تمیز می کند و برای دندان های شما کاملاً ایمن است. استفاده از مسواک برقی نیز می تواند در از بین بردن لکه های سطح موثرتر باشد.

جوش شیرین ن-پراکسید هیدروژن

گفته می شود استفاده از خمیر ساخته شده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن، پلاک ها و باکتری ها را برای از بین بردن لکه ها تجزیه می کند.

2  قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن را با 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. پس از شستشو با خمیر، دهان خود را کاملا با آب بشویید. همچنین می توانید از همان نسبت مواد برای تهیه دهانشویه استفاده کنید. همچنین می توانید جوش شیرین را با آب مخلوط کنید.

مطالعات نشان داده است افرادی که از خمیر دندان حاوی جوش شیرین و پراکسید استفاده می کنند، لکه ها را از بین می برند و به سفید کردن دندان های خود کمک می کنند. آنها پس از 6 هفته تغییرات قابل توجهی را مشاهده کردند.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

سرکه سیب

سرکه سیب را می توان به مقدار کم برای سفید کردن دندان ها استفاده کرد. با مخلوط کردن 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب با 6 قاشق غذاخوری آب، دهانشویه درست کنید. محلول را به مدت 30 ثانیه در دهان خود بچرخانید، سپس با آب بشویید و دندان های خود را مسواک بزنید.

البته باید توجه داشت که سرکه سیب این قابلیت را دارد که به سطح دندان آسیب برساند. پس با دقت و فقط برای مدت کوتاهی از آن استفاده کنید.

پوست لیمو، پرتقال یا موز

برخی افراد ادعا می کنند که مسواک زدن پوست لیمو، پرتقال یا موز روی دندان هایشان باعث سفید شدن آنها می شود. گروهی از D-limonene و/یا اسید سیتریک که در پوست برخی از مرکبات یافت می‌شوند، می‌توانند به سفید کردن دندان‌های شما کمک کنند.
پوست میوه را به آرامی به مدت 2 دقیقه روی دندان های خود بمالید. حتما دهان خود را بشویید و دندان های خود را مسواک بزنید.

افرادی که دو بار در روز به مدت 4 هفته با خمیر دندان حاوی d-limonene و فرمول سفید کننده مسواک زدند، به میزان قابل توجهی لکه های سیگار را کاهش دادند، اگرچه لکه های سیگار کشیدن طولانی مدت یا لکه های چای را از بین نمی برد.

سفید کردن دندان با سیگار نکشیدن

میوه ها و سبزیجات آبدار بیشتری مصرف کنید

گفته می شود که خوردن میوه ها و سبزیجات خام و آب فراوان می تواند به حفظ سلامت دندان ها کمک کند. اعتقاد بر این است که آب آن دندان ها و لثه ها را از پلاک ها و باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند پاک می کند.

خوردن میوه ها و سبزیجات کامل در پایان وعده غذایی می تواند تولید بزاق را افزایش دهد که می تواند به حذف ذرات غذای گیر کرده در دندان ها و شستشوی اسید مضر کمک کند.

در حالی که شکی نیست که رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات برای دندان ها و سلامت کلی شما مفید است، شواهد علمی زیادی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. با این حال، قطعا خوردن این غذاهای سالم در طول روز هیچ ضرری ندارد.

 

اولین امتیاز را ثبت کنید!

"*" indicates required fields

در صورت مشاهده تخلف یا ایراد در این مطلب توضیحات خود را ارسال کنید. پس از رسیدگی در اسرع وقت، نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دسته بندی مطالب سایت

انتخاب منطقه

انتخاب نوع پوست
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟
روتین پوست معمولی
روتین صبحانه پوست معمولی روتین قبل از خواب پوست معمولی
روتین پوست چرب
روتین صبحانه پوست چرب روتین قبل از خواب پوست چرب
روتین پوست خشک
روتین صبحانه پوست خشک روتین قبل از خواب پوست خشک
روتین پوست مختلط
روتین صبحانه پوست مختلط روتین قبل از خواب پوست مختلط
روتین پوست حساس
روتین صبحانه پوست حساس روتین قبل از خواب پوست حساس
به زودی!

انتخاب منطقه

دسته بندی مطالب سایت